МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Екипата на ГРК Тиквеш ке гостува во Велес на екипата на Борец

Во просториите на Ракометната федерација на Македонија (РФМ) се одржа извлекување на елиминационите парови во машка конкуренција и групите во женска конкуренција.Во машкото Куп-натпреварување учествуваат вкупно 31 екипи: 12 екипи од Суперлига и 19 екипи од Првата лига. Екипата на Вардар како победник за сезоната 2020/21, ќе биде слободна во елиминационото коло и ќе се вклучи во натпреварувањето во групна фаза и ќе биде сместена во првиот шешир.Еве ги и паровите за првото коло од Купот на Македонија:Вардар – слободенБорец – ГРК Тиквеш Работнички – ДрачевоПролет – КичевоОхрид – ПреспаАлкалоид – РадовишСкопје – ТекстилецМеталург – ЈехонаАеродром – МладостЈуниор К.В – КумановоМакедонија Ѓ.П – СтругаБутел – Вардар НеготиноАстраион – ПрилепГолден Арт – ПартизанШампион – Еурофарм ПелистерЕурофарм Пелистер 2 – Металург РА

Натпреварите од оваа фаза ќе се играат на 13 и14 ноември 2021 година.

М.В.