МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ГРК ТИКВЕШ ОДИ НА 4 ОД 4Во сабота кавадаречките ракометари ја пречекуваат Струга

СУПЕРЛИГАДенесka и утре се играат средбите од 9 коло во машката ракометна суперлига. Колото денеска се отвара со средбите Бутел - Скопје, Пролет - Охрид, Прилеп - Радовиш и дербито Металург - Е. Пелистер. Во сабота се играат само две средби во кои Е.Пелистер 2 ке го нагости Вардар и во Кавадарци ГРК Тиквеш го пречекува тимот на Струга. Избраниците на Горан Андоновски пред своја публика ке ја бркаат 4 победа во серија. Средбата ГРК Тиквеш - Струга се игра во сабота од 19 ч.

ПРВА ЛИГАКај ракометните прволигаши на програмата е 7 коло. Во групата А, Вардар Неготино во сабота од 18 часот на домашен терен го игра дербито со Драчево. Останатите парови се Борец - Работнички, Партизан - Шампион и Младост - Преспа. Двојките за групата Б се: Алкалоид - Куманово, Јуниор КВ - Кичево, Голден АРТ - Текстилец, Металург РА - Аеродром и Македонија ЃП - Астраион

М.В.