МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадарчани по освоениот бод во Струга во позитивна атмосфера го чекаат новото гостување

Фудбалските прволигаши утре ке ги одиграат средбите од вонредното 17-тото коло. Двојките се: Скопје - Струга, Шкупи - Шкендија, Македонија ЃП - А.Пандев, Пелистер - Борец и Брегалница - Работнички. ГФК Тиквеш повторно ке има тешко гостување овој пат кај Ренова.Ренова во моментов е на 4 позиција со 26 бода односно има 7 победи 5 нерешени и 4 порази. За кавадарчани секој натпревар е борба за опстанок но со освоениот бод во минатото коло нагости кај Струга покажаа дека можат да се носат со фаворитите. Сите средби се играат утре, среда со почеток од 13 часот

М.В.