МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Завршува регуларниот дел по што веднаш почнуваат плеј оф и плеј аут групите

Овој викенд се играат средбите од последното коло од регуларниот дел на сезоната кај ракометните суперлигаши.

Конечниот изглед на табелата ке се решава на три натпревари и тоа Бутел – Пролет, Охрид – Еурофарм Пелистер 2 и Радовиш – Тиквеш. Битолчани можат да го прескокнат Бутел доколку слават во Охрид а Бутел загуби. Со пораз на Охрид и Тиквеш може едно место погоре доколку слави во Радовиш. Во останатите средби Еурофарм Пелистер – Прилеп, Вардар – Струга а средбата Скопје - Металург е регистрирана со службен резултат 10-0 за СкопјеКај прволигашите ке се одиграаат средбите од 15 коло. Во групата А дербито го играат водечките Драчево против Вардар Неготино. Јехона го пречекува Шампион, Борец игра со Преспа и Партизан – Работнички.Во групата Б фаворити се сите гостински екипи. Голден Арт гостува кај Текстилец а Алкалоид патува во Куманово.Кичево - го пречекува Јунир КВ, Астраион – Македонија ЃП и Аеродром – Металург РА.

274021334_5322555491121860_7958339385089079267_n

м.в.