МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Брестовац ке има тешка задача во Битола бидејки ке му недостигаат неколку повредени првотимци

Од денес до недела ракометните суперлигаши ке ги одиграат средбите од шетото коло.

Во групата А денеска шампионот Вардар ке му гостува на Куманово. Утре, петок својот натпревар ке го одиграат Бутел и Прилеп а во сабота ке играат Струга - Охрид и во Неготино екипата на Вардар ке го пречека Алкалоид.

Во групата Б денеска својот меч ке го одиграат Еурофарм Пелистер и ГРК Тиквеш. Кавадарчани на оваа средба ке бидат ослабени поради неиграњето на неколку стандардни првотимци. Утре своите средби ке ги одиграат Скопје и Бутел односно Еурофарм Пелистер 2 и Радовиш а во недела Голден Арт ке го пречека тимот на Јуниор КВ.

М. В.