МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Вчера во сообраќајна несреќа со мопед загина малолетник од село Војшанци-Неготинско

Во соопштението на МВР за ова тешка сообраќајна несреќа се вели : „На 06.07.2017 година во 19,50 часот на земјениот пат во с.Војшанци - Неготино се случила сообраќајна незгода во која 16 годишен малолетник од с.Војшанци управувајќи мопед „Херк“ паднал на патот, при што се здобил со тешки телесни повреди. На повредениот му била укажана лекарска помош во Итна медицинска помош – Неготино, по што бил препратен во Општа Болница-Кавадарци каде починал. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од ПС ОН-Неготино. По наредба на ЈО телото на починатиот било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција. Се работи на целосно расчистување на случајот„, се вели во билтенот на МВР.