МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ДЕВОЈЧЕТО ОД МАРЕНА Е ЧЛЕН НА БОРЕЧКИОТ КЛУБ НЕГОТИНО И ДРЖАВЕН ПРВАК ЗА У-15 ВО КАТЕГОРИЈА ДО 66 КГ.

Убави спортски вести ни пристигнаа денеска од Неготино. Имено Стефани Николова која е член на борачкиот клуб Неготино од Неготино и официјално денеска, 24 март 2021 год. доби повик да се приклучи на подготовките на женската репрезентација на Македонија во борење. Инаку Стефани на 28.февруариу 2021 година на изборното државно првенство за девојчиња до 15 години кое се одржа во Штип ,го освои првото место во категоријата до 66 кг. и апсолутно си го заслужи повикот во репрезентацијата.

Да напоменеме дека Стефани Николова живее во с. Марена.

М.В.

164841181_284059569798384_4946255674466773012_n 164684358_1094318957735172_586897451749350040_n 164495548_2862955067325601_3172486280998100126_n