МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Ваташани спасија бод на првата средба на „Калница“

Во првиот пролетен натпревар од ова натпреварувачка сезона во Третата фудбалска лига ФК Габер играше нерешено 2:2.Се сретна со екипата на ФК Илинден од Башино село, којa им зададе главоболки на Ваташани, кои на двапати мораа да изедначуват по вoдствити на гостите, најпрвин по 0: 1 а потоа и водството од 1: 2.

Головите паднаа во второто полувреме, кога најпрвин гостите поведеоа со 0:1, за Аризанов да издначи по голот од слободен удар.Шалев беше стрелец на вториот гол кај Габер koj беше постигнат од пенал.За гостите стрелци беа Лазевски и Јовановски.