МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

На пет кола до крајот на шампионатот во Втората може струмичани можат да сметат на сигурeн пласман во Првата македонска лига.

Јани Атанасов во 6. минута го постигна првиот гол на Академија Пандев за 1 : 0 .Во третата минута од второто полувреме Лазарев со глава го изедначи резултатот (1-1). Во 54. минута Давид Атанасковски од левата страна ја погоди мрежата на кавадарчани (1-2). Балдовалиев од Академија Пандев имаше во 69. минута имаше голема шанса за зголемено водствои на гостите, но не се снајде.Јани Атанасов од слободен удар во 87 го постави конечниот резултат ( 1: 3) .

(Видео)