МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

ГФК Тиквеш водел во првото полувреме со 0 : 3 .Во вториот дел дозволи да прими три гола и од Радовиш замина со нерешен резултат од 3 : 3.

Средбата со Плачковица во Радовиш можеше да ја добиеме и да прокнижиме три бода во гости, што за нашиот второлигаш ке беше од големо значење. ГФК„Тиквеш„ водел на полувремето со 0 : 3, а потоа дозволил да прими три гола од домашните.Штета.

Головите на ГФК Тиквеш ги постигнале ; Дуков,Митев и Лазаров.

Инаку ФФМ го објави распоредот на натпреварите во Третиот круг:

7 aприл- ГФК Тиквеш -слободен

14 април- ГФК Тиквеш-Плачковица

17.април -Кожуф-ГФК Тиквеш

21.април- ГФК Тиквеш-Борец

24 април -Брегалница 2008-ГФК Тиквеш

28 април- ГФКТиквеш-Беласица

5.мај- -Каменица-Саса-ГФК Тиквеш

12 мај -ГФКТиквеш-Осогово

19.мај -Победа Валандово-ГФК Тиквеш