МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Oдлична игра на Тиквеш, и многу неискористени шанси.Резултатот можеше да биде повисок од постигнатиот.ПОради нерасположените стрелци ГФК Тиквеш не ја наполни мрежата на гостите од Радовиш.Но сепак малубројната публика, биде добра игра на нашите второлигаши, кои и по водството играа како да беше 0 : 0 .Стрелци на гловите за ГФК Тиквеш беа Мишов и Бакрачевски.

На останатите средби во Втората лига исток беа постигнати овие резултати:

ПЛАЧКОВИЦА - БОРЕЦ 1:4 (Радојчиќ/Колевски 15, Христов 55, 59, Ѓорѓиев 63)БРЕГАЛНИЦА - КОЖУФ 0:0ВАРДАР (Н) - ПАРТИЗАН (О) 2:0 (Костадиновски 16, Чаушев 60)КИТ ГО - КАМЕНИЦА САСА 3:1 (Настевски 8, Неделковски 65, 73/Марковски 5) Табела: Борец 18 бодови, Кит Го 13, Тиквеш 12, Брегалница 10, Кожуф 9, Плачковица 7, Вардар (Н) 6, Партизан (О) 6, Каменица Саса 4, Детонит-Јуниор