МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„Двете екиписезонава ке се натпреваруваат во третата лига југ“

Екипата на Росоман минатата сезона испадна од втората лига исток и оваа ке се натпреварува во понизок ранг односно во третата лига - југ. Од друга страна екипата на Возарци ДМД годинава ке го има историскиот за клубот настап токму во оваа трета лига. Двете екипи викендов одиграа пријателски контролен натпревар кој го доби поискусната екипа на Росоман и тоа со убедливи 4:1. Стрелци за Росоман беа Атанасов, Менковиќ, Трпевски и Јованов.

М.В.

224129155_531705027880422_2111235287910524991_n