МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Утре - сабота 01.12 .2018-ФК Борец игра со ГФК ТИКВЕШ во 13:00 часот на Градскиот стадион во Велес .Ова е последната средба ова полуетапа на првенството во 2 ФЛ-Исток. Тиквеш оди на победа без разлика на фаворитската улога на Борец кој е на првото место на табелата во ова натпреварување, и има иста амбиција со кавадарелкиот второлигаш.Победата или нерешен резулат на натпреварот, ке го дефинира Тиквеш како тим кој има сериозна аспирација за Прва фудбалска лига во Македонското првенство.

Имаме информација дека навивачката група „Локази исток„ со нивни категории навивачи, ке присуствува на средбата и ке навиива за ГФКТиквеш 1930.

322222222222333.jpg

46458036_559204444530435_6654805246784569344_n.jpg453356544444444444444444.jpg