МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ГФК Тиквеш – Вардар Неготино 1:0 е исходот од пријателската средба која вчера/20/02/2019/ се одигра на Градски. Асистент на голот беше Марјан Ташков а стрелец Дарко Дигаловски.Следен натпревар кавадаречкиот второлигаш игра во сабота кога ГФКТиквеш игра со ФК Пелистер-Битола.Почеток на натпреварот во 13:00.

Првенството во 2 ФЛИсток започнува на 9 март, а првата првемнствена средба во Кавадарци ја играме со Саса од Македонска Каменица на 16 март.