МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Фудбалот е повторно во игра.

Кавадарчани остануваат да се радуваат и да се надеваат на Прва лига.Прикажана е добра игра, ефиксаноста беше одлична, постигнати се 7 гола, во денешната средба против Осогово на Градскиот стадион.

Головите ги постигнаа;Скендери-2,Ан.Илиевски,М.Илиервски (2), Мојсов и Иванов,а кај гостите Паунов.

Дебито за новиот тренер Цицмиловиќ Раде , беше добар знак за ГФК Тиквеш и вкупната фудбалска јавност во Тиквешијата, што се вклопува во намерата да се атакува на првата позиција која ќе треба да ја потврди во пролетниот дел на првенството.

Во јавноста владееше голем инерес за ова средба ,посебно по промената на кормилото на Тиквеш.

Преносот на РТК.МК го следеа голем број љубители на фудбалот во земајат и светот.

ЛИНКОВИ ОД ДВЕТЕ ПОЛУВРЕМИЊА.

-https://www.facebook.com/rtkavadarci/videos/2174861556141721

-https://www.facebook.com/rtkavadarci/videos/413729626181503/