МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

фото; ФК Росоман 83

РОСОМАНЧАНИ И ПОКРАЈ ПАНДЕМИЈАТА ГО ОДРЖАА МЕМОРИЈАЛОТ „НИКОЛА ТЕМОВ - МУСКУЛОТ“

Годинава поради пандемијата традиционалниот меморијален турнир „Никола Темов Мускулот“ се одржа но само со одигрување на еден контролен натпревар помеѓу домакинот и организатор екипата на „Росоман“ и гостите од Гевгелија екипата на „Кожув“.Победа славеа домакините со минимални 1:0 со голот на Кристијан Јованов. На крајот на натпреварот признанието за играч на матпреварот го понесе Петар Арсов. Росоманчани се потсетија на фудбалската легенда а ова за нив беше 5 победа во исто толку контролни средби.Идниот викенд на 27 февруари на отварањето на пролетниот дел „Росоман“ ке му гостува на „Тиквеш“ во Кавадарци.

м.в.