МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Во меморијален натпревар беше совладан второлигашот Братство од Житоше

Росоманчани не ја заборавија традицијата и својата фудбалска легенда Никола Темов Мускулот. Во негова чест росоманчани во саботата одиграа меморијален натпревар против екипата на второлигашот Братство од Житоше. Во регуларниот дел средбата заврши 4-4 а стрелци на головите за Росоман беа Стефан Тодоровски 2, Марко Миловановиќ и Илија Ристески . Во пенал рулетот подобри беа домакините и трофејот го задржаа во Росоман. Оваа средба беше генералка за двете екипи особено пред стартот на третата лига југ закажан за 27 февруари.Росоман ке игра дома со Црнилиште, Марена го пречекува Младост а Вардар во Неготино Големо Коњари. Екипата на Возарци ДМД ке му гостува на Бучин.

Да напоменеме дека во пријателски контролен натпревар Марена го совлада Вардар од Неготино со 3-1

м.в.