МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Вардар го пречека Канатларци, Марена - Превалец, Локомотива - Обршани а Росоман гостуваше кај Бучин .

Фудбалските прволигаши и второлигаши ке паузираа заради репрезентативните обврски но затоа третолигашите од група југ вчера од 15 часот ги одиграа средбите од 4 коло.

Вардар Неготино на домашен терен во дуелот со Канатларци победи со 6 :0. Локомотива во Градско службено ги доби бодовите со Обршани.ФК„ Росоман 83„ ке му гостуваше на Бучин, и во гости оствари победа од 0 : 6.

ФК Марена на домашен терен го пречека фаворизираниот тим на Превалец.Крајниот резултат е 3 :5. viber_image_2022-09-26_10-50-36-337