Кошаркарите на КК Фени Индустри утре во салата Јасмин имаат првенствена средба во најелитното првенство во Македонија во кошарка. Се среќаваат со екипата на КК Кожуф од Гевгенија а напреварот започнува во 18.00 часот.Кавадарчани моментно се наоѓаат на 4 позиција на првенствената табела со 11 освоени бодови , 2 помалку од првопасираната „Блокотехна“.