МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

ВИКЕНДОВ СЕ ОДИГРА САМО ЕДЕН НАТПРЕВАР ОД ПРВАТА ЛИГА А ДРУГИТЕ - ОДЛОЖЕНИ...

Иако се очекуваше изминатиов викенд да донесе поголем дел натпревари од кошаркарската елита буквачлно во 5 до 12 одложени беа речиси сите натпревари освен дуелот помеѓу „Куманово“ и „Црн Дрим“. Кошаркарите на „Куманово“ полека излегуваат од оној кризен период кој го предизвика пандемијата од корона вирусот и кој не им овозможи максимална подготовка за битките на двата фронта, во домашното првенство и во БИБЛ лигата. Доказ за тоа е и рутинската победа над екипата на „Црн Дрим Грин Мобиле“ со 86:75. Средбата „Еуро Никел“ - „Пелистер“ исто требаше да се игра но битолчани во последен миг пријавија дека неколку нивни кошаркари имаат покачена температура и средбата беше одложена.

м.в.