МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

КАВАДАРЧАНИ КЕ ПАУЗИРААТ КАКО И ЦРН ДРИМ ЗАРАДИ НАСТАПИТЕ НА МЗТ И РАБОТНИЧКИ ВО АБА 2

Овој викенд продолжуваат и возбудувањата во првата машка кошаркарска лига. Средбите ЕуроНикел - МЗТ и Црн Дрим - Работнички се одложени заради настапот на скопските екипи во АБА 2 лигата. ИНтересно треба да биде на дуелот Гостивар - Кожув бидејки гевгеличани со пораз ке се одддалечат од плеј офот. ВАжен натпревар ке одиграат и КУманови и Пелистер а кумановчани само со победа остануваат во трка за разигрувањето. ФМП не би требало да има проблеми со Вардар како и ТФТ на гостувањето кај МЗТ 2

М.В.