МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

КОШАРКАРИТЕ КЕ СТАРТУВААТ НА 2 ОДНОСНО 3 ОКТОМВРИЕуроНикел во првото коло на домашен терен ке игра со Гостивар

Денеска во просториите на МКФ заеднички состанок одржаа претставниците на раководството на федерацијата и Здружението на прволигашите и беа утврдени натпреварувачките броеви за новата натпреварувачка сезона 2021/2022. Според истите а и согласно Бергеровиот систем за 12 екипи-учесници во натпреварувањето, во првото првенствено коло од Првата лига-мажи во сезоната 2021/2022, предвидено за 2 односно 3. октомври, ќе играат:МЗТ Скопје Уни Банка – Работнички, Пелистер – МЗТ Скопје Аеродром, Куманово 2009 – Ангели,Феникс 2010 – Нaвико Академија ФМП, Кожув - ТФТ и во Кавадарци екипата на ЕуроНикел сезоната ке ја отвори во дуелот со Гостивар

М.В.

242230289_569721310912857_8592177383695825312_n