МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

фото АРХИВА / 2021

За да останат во трка за место во плеј офот кавадарчани мора да победат.

Кошаркарите на Еуроникел во четвртокот на домаше терен го одиграа заостанатиот натпревар од 13 коло против екипата на ТФТ. Кавадарчани славеа тешка победа па затоа натпреварот од редовното 15 коло наместо викендов го закажаа за утре, вторник. Средбата повторно ке се одигра во салата Јасмин а ке гостува тимот на ФМП. Инаку ова 15 коло по барање на екипите е разлечено односно неколку парови своите средби ке ги одиграат надвор од станндардните термини. Сеодигра средбата Куманово – МЗТ во која славеа гостите со резултат 65-70. Кожув на домашен терен беше поразен од Пелистер со 67-79. Вчера својот натпревар го одиграа МЗТ 2 и ТФТ а славеа поискусните гости со 66-79. Работнички и Гостивар својот натпревар ке го одиграат на 15 февруари додека Ангели и Феникс ке играат на 24 февруари.

м.в.