МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

tikvesija-fudbal/802-fudbal-grf-tikves-1930-zapocna-da-trenira

Најавите на раководството на Градскиот фудбалски клуб Тиквеш за создавање на конкурентен и респектабилен тим полека се остваруваат.

tikvesija-fudbal/489-fudbal-poraz-na-ljubanci-od-novaci

По победата над Тетекс, фудбалерите на “Љубанци “ од Кавадарци повторно им се вратија на поразите и на последното место во втора...

tikvesija-fudbal/463-fudbal-vtora-pobeda-na-fkljubanci

На Градскиот стадион во Кавадарци фудбалерите на ФК„Љубанци„ ја забележаа втората победа во ова првенство во Втората фудбалска...

tikvesija-fudbal/459-sport-mitrev-i-kostov-ocekuvaat-pobeda

НА ФК„ЉУБАНЦИ“ ВО САБОТА ЈА ПРЕЧЕКУВА ЕКИПАТА НА ТЕТЕКС

Лошите резултати во воведните седум кола од втората по ранг македонс...

tikvesija-fudbal/420-fk-ljubanci-porazen-od-velazerimi-77-so-0-4

Фудбалерите на кавадаречкиот вторологаш ФК„Љубанци„ прерпеа уште еден пораз на гостински терен .Овојпат од ФК„Велазерими 77&l...

tikvesija-fudbal/393-utre-fudbal-na-gradski

На Градскиот стадион во Кавадарци поставени се нови боксови за резервните играчи и официјалните лица, a монтирани се и столчињата за гл...

tikvesija-fudbal/389-vo-sabota-fudbal-na-gradski-rekostrukcijata-na-stadionot-zapocna

ВО САБОТА НА ГРАДСКИОТ СТАДИОН ВО КАВАДАРЦИ ФК „ЉУБАНЦИ“ КЕ ГО ИГРА ПРВЕНСТВЕНИОТ НАТПРЕВАР ДОМА СО ХОРИЗОНТ ОД ТУРНОВО.ПОЧЕТОК ...

tikvesija-fudbal/349-prva-poveda-vo-vtora-liga-za-fk-ljubanci-od-kavadarci

НАПРЕВАРОТ ЗАРАДИ СУСПЕНЗИЈА НА СТАДИОНОТ ВО КАВАДАРЦИ ОД ФФМ, СЕ ИГРАШЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА.„ЉУБАНЦИ“ ПОБЕДИ СО 2:1

Составот на „...

tikvesija-fudbal/346-vtoroliga-ot-od-kavaadrci-domakin-vo-gevgelija

ФУДБАЛЕРИТЕ НА„ЉУБАНЦИ„ СРЕДБАТА СО ЕУРОМИЛК КАКО ДОМАКИНИ НАМЕСТО ВО КАВАДАРЦИ КЕ ЈА ИГРААТ ВО ГЕВГЕЛИЈА

Редовната средба ...

tikvesija-fudbal/120-2015-09-27-20-39-36
Повеќе од 5.000 навивачи на трибините!На атмосверата на Градскиот стадион во Кавадарци би позавидeле и големи фудбалски клубови

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)