МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

НАПРЕВАРОТ ЗАРАДИ СУСПЕНЗИЈА НА СТАДИОНОТ ВО КАВАДАРЦИ ОД ФФМ, СЕ ИГРАШЕ ВО ГЕВГЕЛИЈА.„ЉУБАНЦИ“ ПОБЕДИ СО 2:1

Составот на „Љубанци“ на теренот во Гевгелија, примија гол во 5-та минута по ударот на Тунески.За кавадаречките фудбалери пресвртот настана во второто полувреме.По головите најпрвин на Мирчевски, кавадарчани изедначија а потоа и поведоа што се покажа и конечен резултат со голот на Дуков oд 2:1.

Ова се први три бодаза ФК„ЉУБАНЦИ„ од Кавадарци што претставува позитивен момент со оглед на трите порази на стартот.Да потсетиме нашите второлигаши заради суспензија на теренот во Кавадарци, поради неисполнетост на минималните услови, средбата со Еуромилк ГЛ од Скопје ја играа во Гевгелија, по одлуката на ФФМ.