МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Украдени се пари од црквата “Свети Илија” во кавадаречкото село Горна Бошава.

На социјалните мрежи вчера се појави веста за украдени пари во црквата „Свети Илија„ која доби нов лик и селаните и некогашните жители за реконструираа темелно.Веста ја потврди и портпаролот на СВР Велес Верољуб Додевски .Тој денеска соопшти дека веста е точна,кражбата била пријавена вчера во кавадаречката полиција.

-„Во периодот од 15 до 30 овој месец, од страна на непознато лице е влезено во црквата. Со погоден тврд предмет била отворена металната каса и од неа одземени пари оставени од верниците“, соопшти Додевски.