МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Kaвадаречкиот второлигаш забележа значајна победа во Кочани

Без разлика на тековните проблеми во клубот, но и актуелната состројба во ФК Осогово, за фудбалерите на второлигашот од Кавадарци најважно беше да играат како треба и да извојуваат поволен резултат. Во тоа и успејаа-беа убедливи и подобри во дуелнот против домаќинините од Кочани- тимот на ФК „Осогово“ кој го победија со 0 : 4. Головите за ГФК Тиквеш 1930 ги постригнаа:Наумче Бакрачевски, Роберт Митрев,Никола Вареловски и Столе Дунимагловски.формацијата ни ја пренесе Ване Стојанов-најголем навивач кој Тиквеш го следи речиси на сите средби.

Инаку во 10-коло на 2 лига- Исток-беа постигнати следниве резултати:Борец – Каменица Саса 3-0,Победа Валандово – Брегалница 1-1

Беласица – Плачковица 6-0,Осогово – Тиквеш 0-4 а Кожув беше слободен.

ТАБЕЛА:Беласица 23 бода,Брегалница(-1) 19,Борец 17,Кожуф(-1) 16,Тиквеш 12,Плачковица 12,Саса 8,Победа-8.Валандово 8, Осогово 7 бода.