МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Честитка по повод големиот христијански празник Божиќ од Градоначалникот Митко Јанчев.

"Почитувани граѓани,

На овој голем ден го славиме животот. На овој голем ден душите ни се исполнуваат со спокој и мир. Овој празник на светлината и животот нека донесе радост кај сите православни верници. Семејствата да останат заедно во почит и разбирање. Да продолжиме безусловно да шириме љубов, безрезервно да помогнеме таму каде што нашата поддршка и помош значи многу.Божиќ е празник кој секој христијанин го дочекува во кругот на семејството радувајќи се и славејќи го животот. Денот на Исусовото раѓање не учи на вредноста на животот, ова е ден кој ни дава сила, ден во кој се радуваме и го почитуваме ближниот свој.

Нека е честит празникот,за многу години.

Христос се роди."