МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Жител на Росоман во куќата 5 години чувал бомба

„На 03.април 2018 година во Полициската станица Кавадарци Р.М.(65) од село Росоман пријавила дека во нејзината куќа во село Росоман нејзиниот сопруг З.М.(51) околу пет години чувал бомба. Од страна на полициски службеници излезено е на местото на настанот и во една од собите во куќата била пронајдена експлозивната направа. Бомбата била одземена и предадена за понатамошна постапка на службите од Дирекцијата за заштита и спасување. Се работи на расчистување на случајот„-се наведува во денешниот Билтен на МВР.