МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

На Инфективното одделение во Кавадарци од денеска функционира мобилна ковид чекална со цел граѓаните да имаат добри услови при чекањето на бараните услуги на Ковид одделението во Болницата.Чекалната е отворена во соработка со ВВ „Тиквеш„.

-Во Кавадарци од 52 бројот на хоспитализирани се намали на 33.

--Досега 35 оздравени пациенти.

-16 лица поради сефриозни коморбилитети починале.

-35 оздравени пациенти.

Изјава на Д-р Диме Коцев директор на ЈЗУ Општа болница во проширена надлежност Кавадарци:

125767040_4077215635627714_8563397978160674587_n 125383450_722946691646575_2481388881828540331_n