МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

фото : Архива РТК.МК

Сообраќајната несреќа се случила на една од централните улици „М.ХВ:Јасмнин„ во Кавадарци и е трета по ред за неколку дена.

“На 18.04.2022 во Полициската станица Кавадарци било пријавено дека на ул.„Мито Хаџи Василев Јасмин“ во Кавадарци, патничко возило „киа“, со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од С.Т.(74) од Кавадарци, удрило во Н.Н.(79) од Кавадарци. Во несреќата Н.Н. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Кавадарци. Увид на местото извршла екипа од ОВР Кавадарци.„ Ова е неведено во новиот билтен на МВР.