МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Во Кавадарци гостуваше екипата на Карадаку а домакинот славеше со 5-4

Со два натпревари видендов започна новата сезона во првата македонска футсал лига.

Екипата на Црна Река во Кавадарци во салата Јасмин ја пречека екипата на Карадаку и славеше со 5:4. Три гола за кавадарчани постигна Антонио Јанев а по еден Павлов и Николовски а сите 4 гола за гостите ги постигна Шукрија Во вториот натпревар екипата на Кеги Моби во Велес го пречека Железарец и загуби со 5-6.

М. В.