МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

„Пробаскет“ му гостува на МЗТ а “Трокал “дома ке игра со „Тим Арена„

Во женската елитна кошаркарска лига група А викендов ке се одигра 5 коло од оролоџото. Утре се среќаваат само Бадел и Крива Паланка а во недела Струга го пречекува Баскет КАМ и МЗТ на домашен терен ке игра со Пробаскет. Доколку кавадарчанки одиграат во рамките на своите квалитети, мудро и трпеливо можат да се надеваат и на позитивен исход во овој дуел.Во групата Б на програмата се средбите од 17 коло. Утре во 13 часот во салата Партизан екипата на Трокал ке го пречека тимот на Тим Арена а утре ке се одигра и натпреварот помеѓу Гризли и Мега Баскет. Да потсетиме дека Трокал и Гризли се лидери на табелата. Кавадарчанки имаат подобра кош разлика но Гризли е подобар во меѓусебниот скор. Во недела ке играат Гостивар – Шкупи и Куманово – Патриот.

М.В.