МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Кавадарчани се поразени на гостувањето кај Бутел со 32-29 во 3 коло од суперлигашкиот плеј оф

Ракометните суперлигаши викендов ги одиграа средбите од 3 коло во плеј офот. Еурофарм Пелистер 2 – Вардар 19-22, Еурофарм Пелистер – Охрид 29-23 а ракометарите на ГРК Тиквеш немаа сили да направат изненадување и загубија нагости кај Бутел со 32-29. Кавадарчани не ги искористија своите шанси што резултираше со нов пораз. Трпчевски даде 6 гола а Симиќ и Јанчев по 5. Во плеј аут групата Струга – Радовиш 28-20 и Прилеп – Пролет 20-24.Во прволигашкиот плеј оф Голден АРТ – Вардар Неготино 30-23, Куманово – Работнички 31-28, Алкалоид – Јехона 48-22, Јуниор КВ – Младост 38-26 и Аеродром – Драчево 35-28. Во плеј аут групата двојките се Металург РА – Партизан 42-25, Кичево – Шампион 28-28, Текстилец – Преспа 29-23 и Астраион – Борец 33-31

М.В.