МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

По победата над Саса во Кавадарци доаѓа уште еден второлигаш

Управата на ГФК Тиквеш одлучи комплетните подготовки за претстојната сезона да се одвиваат во Кавадарци. Ростерот е комплетиран доколку во последен миг не се појави потреба од нов ангажман. Закажани беа 4 контролни натпревари а првиот кавадарчани го добија со минимални 1-0 против второлигашот Саса. Веке утре ГФК Тиквеш ке ја одигра и втората контролка против уште еден второлигаш. Утре со почеток од 17.30 нна градскиот стадион во Кавадарци ке гостува екипата на Кожув од Гевгелија. До стартот на новото првенство Тиквеш на 23 јули ке му гостува на Пелистер во Битола а последниот контролен натпревар ке го одигра на 27 јули во Кавадарци против Работнички

М.В.