МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Во директна пресметка за местата што водат во плеј офот кавадарчани не дозволија изненадување

Кај ракометните суперлигаши на репертоарот беа средбите од 7 коло. Во групата А се постигнаа следниве резултати. Вардар - Струга 36-23, Прилеп-Куманово 33-29, Охрид - Вардар Неготино 28-25 и Алкалоид - Бутел 21-19. Во групата Б Пролет - Еурофарм Пелистер 23-24, Радовиш - Скопје 23-24, Јуниор КВ - Еурофарм Пелистер 2 28-33 и во Кавадарци ГРК Тиквеш немаше проблеми со Голден Арт КЛ7 и славеше со 28-21Да споменеме дека во рамките на младинската лига ГРК Тиквеш го совлада тимот на Младост од Богданци со 33-25

М.В.