МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

На овој натпревар блеснаа домашните Димовски со 11 погодоци и одличниот на голот Велков

Ракометните суперлигаши викендов гим одиграа средбите од 8 коло. Во групата А се постигнаа следниве резултати. Вардар Скопје - Вардар Неготино 41-19, Куманово - Струга 27-30, Алкалоид - Прилеп 37-22 и Охрид - Бутел 25-22. Во групата Б Пролет - Голден Арт 27-21, Скопје - Еурофарм Пелистер 20-25, Јуниор КВ - Радовиш 28-31и во Кавадарци ГРК Тиквеш предводен од до,ашните сили Димовски и Велков му се реваншираше на тимот на Еурофарм Пелистер 2 и славеше со 27-25.Во рамките на младинската лига ГРК Тиквеш нагости го совлада тимот на Текстилец со 23-34

М.В.