МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Кандидатот на Коалицијата поредводена од СДСМ , Тони Делков вчера однесе победа на Локалните избори во Неготино.Со освоени 6.455 гласа тој е нов градоначалник на Неготино.Неговиот противкандидат Златко Пенков освои 5.630 гласови.Победата СДСМ синоќа ја прославија на центарот на Неготино.