Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=1922
  [QUERY_STRING] => id=1922
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 35416
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 44.192.25.113
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => www.rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => www.rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://www.rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1653202952.6652
  [REQUEST_TIME] => 1653202952
)
Oд билтенот на МВР:Исчезна маж во Кавадaрци

-Полицијата на својот службен билтен го објави исчезнувањето на НГ( 60) кој од вчера не се вратил дома

Н. Г. (60) од Кавадарци, вчера заминал по леб, и повеќе не се вратил дома. Неговото семејство веќе втор ден го бара исчезнатиот маж, и апелира до сите кои имаат било каква информација, да ги контактираат.

,,Вујко ми е семеен човек, има сопруга и две деца. Вчера, во околу 8:30 наутро, отишол да купи леб. Не се вратил дома, нема мобилен со него. Носел околу 700 до 800 денари. Ја информиравме и полицијата, баравме околу реки, ниви… Како да пропаднал во земја. Инаку, тој е вработен во ,,Фени’’ досега не се случило да замине без да каже каде оди. Целото семејство е потресено’’ – ни изјави неговата внука.

Таа додава дека тој е висок околу 170 сантиметри, носи наочари за вид, бела капа, кафеаво палто, фармерки и сини патики. Сите кои го забележале или имаат било каква информација, можат да се јават во полиција или пак кај семејството, на телефонскиот број 075 635 677.

(преземено од ФОКУС)