Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=2164
  [QUERY_STRING] => id=2164
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 43482
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 3.234.210.25
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => www.rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => www.rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://www.rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1665119465.4144
  [REQUEST_TIME] => 1665119465
)
(Видео) Ракомет/ ГРК Тиквеш - РК Рудар 33 : 28
МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

По низа порази, конечно победа на ракометарите на Тиквеш 33: 28. Ова последно коло во ова полусезона.На одморот веројатно ке следуваат промени .

Градскиот ракометен тим на Тиквеш на свој терен ја завршува ова полусезона со победа.Останува да се одигра уште една средба во гости.Во рамките на Првата македонска лига , кавадарчани ја победија екипата на РК „Рудар„ со 33: 28.ГРК„Тиквеш“„ водеше цело време, иако натпреварот беше тензичен . Тиквеш овој пат настапи со стандарден состав и двајца млади ракометари а беа изоставени некои постари првотимци.На крајот на средбата имаше блиски средби на играчите од двата тима , при што по еден ракометар од Рудар и ГРК Тиквеш добија црвени картони.