Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=5437
  [QUERY_STRING] => id=5437
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 33812
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 3.85.80.239
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => www.rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => www.rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://www.rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1643134247.2611
  [REQUEST_TIME] => 1643134247
)
ФУДБАЛ / ВТОРОЛИГАШКО СЕФТЕ ЗА РОСОМАНЧАНИ 

ФК„РОСОМАН-83 - „СЛОГА“ 2-1

На своето деби во второлигашка конкуренција фудбалерите на „Росоман“ не разочараа. Го надиграа противникот и со добра тактичко техничка поставеност на екипата заслужено славеа победа против екипата на „Слога„ од Виница со резултат 2-1. Буквално од првата минута росоманчани се втурнаа кон голот нна противникот и со висок пресинг не му дозволија ниту да се адаптира па со два брзи гола на Антонио Јанев и Благој Темков лесно дојдоа до предност која на крај ке се востанови и како пресудна за конечниот исход. „Росоман“ продолжи со атаците но неуспеа да реализира ниедна од многуте создадени шанси а гостите од Виница само успеаја да постигнат почесен гол недоволен за изненадување. Во следното коло во недела на 30 август екипата на „Росоман“ ке и гостува на прилепска „Победа“ која во првото коло го декласираше „Кит-Го“ со 4-1.

м.в.

https://www.facebook.com/tome.arsov/videos/3752261914787905

преземено од ФВ профил на :Tome Galacticos Arsov