Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=6069
  [QUERY_STRING] => id=6069
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 40942
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 34.231.247.88
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => www.rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => www.rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://www.rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1653291313.1498
  [REQUEST_TIME] => 1653291313
)
ТИКВЕШ ПОДОБАР ОД БЕЛАСИЦА СЛЕДУВА ПЛАЧКОВИЦА

ПОБЕДА НА РОСОМАН ВО ПРВАТА КОНТРОЛКА ДОДЕКА ВАРДАР ОД НЕГОТИНО РЕМИЗИРАШЕ

Кога фудбалот е во прашање ширум Европа на големо се игра а во некои првенства ова е период на одигрување на контролни пријателски натпревари. Фудбалерите на „Тиквеш“ со победа ја отворија серијата на „контролки“ совладувајки ја „Беласица“ во Струмица со 2:3. Следниот натпревар новиот тренер Блажевски го закажа на 30 јануари против „Плачковица“. И второлигашот од Росоман со победа го отвори подготвителниот дел од сезоната. Тие го совладаа третолигашот „Ново Црнилиште“ и тоа нагости со резултат 3:4. Стрелци за росоманчани беа Дуков , Христијан и Стефан Тодоровски. Третолигашот “Вардар“ од Неготино на свој терен предвден од новиот тренер Никола Глигоров во првиот контролен натпревар одигра солидни 2:2 со второлигашот „Кожув“ од Гевгелија

м.в.

129733633_713790469343669_1866627454748156717_o (1)