Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=6320
  [QUERY_STRING] => id=6320
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 39780
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 44.192.25.113
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => www.rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => www.rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://www.rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1653207625.8051
  [REQUEST_TIME] => 1653207625
)
РК РАДОВИШ - ГРК ТИКВЕШ 27:32

КАВАДАРЧАНИ НЕ ГО ДАВААТ ВРВОТ И ОСТАНАА СО МАКСИМАЛЕН УЧИНОК И ПО 4 КОЛА

Четата на Горан Андоновски продолжува со одличните игри во суперлигашкиот плеј аут.По 4 одиграни кола тие се на врвот на табелата со максимален учинок откако славенички поминаа низ Радовиш совладувајки ја истоимената екипа со 27:32. Радовишани стартуваа слабо што го искористи тимот од Кавадарци и прво поведе со 1:5 за да на полувреме гостите водат и со 11:18. До крајот кавадарчани рутински ја контролираа и играта и резултатот и заслужено славеа со 27:32. Ова беше 4 пораз за радовишани на кои им претстои тешка борба за опстанок додека ГРК Тиквеш без пораз сигурно чекори кон место во ракометната елита и следната сезона. Кај Радовиш Илиев постигна 11 гола а кај ГРК Тиквеш најефикасен беше Јанчев со 6, Ѓорѓиоски и Медиќ дадоа по 5 а Лазов, Симиќ и Смињаниќ по 4

М.В.