Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=7091
  [QUERY_STRING] => id=7091
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 34850
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 44.192.25.113
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => www.rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => www.rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://www.rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1653202328.8031
  [REQUEST_TIME] => 1653202328
)
ГРК ТИКВЕШ ОДИ НА 4 ОД 4

ГРК ТИКВЕШ ОДИ НА 4 ОД 4Во сабота кавадаречките ракометари ја пречекуваат Струга

СУПЕРЛИГАДенесka и утре се играат средбите од 9 коло во машката ракометна суперлига. Колото денеска се отвара со средбите Бутел - Скопје, Пролет - Охрид, Прилеп - Радовиш и дербито Металург - Е. Пелистер. Во сабота се играат само две средби во кои Е.Пелистер 2 ке го нагости Вардар и во Кавадарци ГРК Тиквеш го пречекува тимот на Струга. Избраниците на Горан Андоновски пред своја публика ке ја бркаат 4 победа во серија. Средбата ГРК Тиквеш - Струга се игра во сабота од 19 ч.

ПРВА ЛИГАКај ракометните прволигаши на програмата е 7 коло. Во групата А, Вардар Неготино во сабота од 18 часот на домашен терен го игра дербито со Драчево. Останатите парови се Борец - Работнички, Партизан - Шампион и Младост - Преспа. Двојките за групата Б се: Алкалоид - Куманово, Јуниор КВ - Кичево, Голден АРТ - Текстилец, Металург РА - Аеродром и Македонија ЃП - Астраион

М.В.