Array
(
  [PHPRC] => /home/rtkadm/fcgi-bin/../etc/php7.2
  [PWD] => /home/rtkadm/fcgi-bin
  [PHP_FCGI_MAX_REQUESTS] => 99999
  [SHLVL] => 0
  [PATH] => /usr/local/sbin:/usr/local/bin:/usr/sbin:/usr/bin:/sbin:/bin:/snap/bin
  [CONTENT_LENGTH] => 0
  [SCRIPT_NAME] => /preview.php
  [REQUEST_URI] => /preview.php?id=7240
  [QUERY_STRING] => id=7240
  [REQUEST_METHOD] => GET
  [SERVER_PROTOCOL] => HTTP/1.1
  [GATEWAY_INTERFACE] => CGI/1.1
  [REMOTE_PORT] => 38064
  [SCRIPT_FILENAME] => /home/rtkadm/public_html/preview.php
  [SERVER_ADMIN] => [no address given]
  [CONTEXT_DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [CONTEXT_PREFIX] => 
  [REQUEST_SCHEME] => http
  [DOCUMENT_ROOT] => /home/rtkadm/public_html
  [REMOTE_ADDR] => 44.192.25.113
  [SERVER_PORT] => 80
  [SERVER_ADDR] => 95.86.15.250
  [SERVER_NAME] => www.rtk.mk
  [SERVER_SOFTWARE] => Apache/2.4.29
  [SERVER_SIGNATURE] => 
  [HTTP_CONNECTION] => close
  [HTTP_HOST] => www.rtk.mk
  [HTTP_ACCEPT_ENCODING] => br,gzip
  [HTTP_ACCEPT_LANGUAGE] => en-US,en;q=0.5
  [HTTP_ACCEPT] => text/html,application/xhtml+xml,application/xml;q=0.9,*/*;q=0.8
  [HTTP_USER_AGENT] => CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
  [SCRIPT_URI] => http://www.rtk.mk/preview.php
  [SCRIPT_URL] => /preview.php
  [FCGI_ROLE] => RESPONDER
  [PHP_SELF] => /preview.php
  [REQUEST_TIME_FLOAT] => 1653205817.4195
  [REQUEST_TIME] => 1653205817
)
15 ВОНРЕДНО КОЛО ЗА РАКОМЕТНИТЕ СУПЕРЛИГАШИ

ГРК Тиквеш има тешко гостување кај Металург во четврток

Денес, утре и задутре ракометните суперлигаши ке го одиграат вонредното 15 коло. Денес својот натпревар ке го одиграат Бутел и Струга а скопјани по поразот во Кавадарци се апсолутни фаворити. Утре Прилеп на домашен терен е фаворит во дуелот со Скопје исто како и Охрид во дуелот со Радовиш. Утре ке се одигра и големото дерби во Битола каде Еурофарм Пелистер ке го пречека Вардар. Во четврток на програмата се два мини дерби натпревари. Пролет во Скопје го пречекува Еурофарм Пелистер 2 а Металург ке го нагости ГРК Тиквеш. Кавадарчани се свесни дека мора да ги искористат сите турбуленции кои го тресат Металург но исто така знаат дека и покрај сите проблеми кои ги има скопскиот тим ке имаат силен и квалитетен противник што е најава за квалитетен натпревар.

М.В.