МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

Kавадарци е спортски град,има многу талентирани млади луге,одлични професионалци во индивидуалните и колективни спортови

Пред кр...

Градоначалникот Митко Јанчев заедно со Претседателот на советот Ристо Сакалиев и соработникот за спорт на Општина Кавадарци Боро Ѓор...

ГФК Тиквеш го пречекува Борец од Велес, а ГРК Тиквеш Бутел од Скопје.

Второлигашот ГФК Тиквеш на Градскиот стадион во Градскиот пар...

Сојузот за спорт и рекреација на инвалиди на Кавадарци, овој викен беше домаќин на Држaвното првенство во пинг понг за телесни инвалиди...

На 22 издание на турнирот во стрелање посветен на нашиот најдобар стрелец Ристо Танев учествуваа голем број стрелци од Македонија.

...

Лекцијата од претходното коло научена.Ракомет се игра до последната секунда.

Ракометарите на градскиот ракометен клуб Тиквеш ја н...

Во предигра на финалето, Борец го победи Металург и го освои третото место.

Фудбалерите на Победа и денеска ја покажаа својата клас...

Злато и две сребра за Будо од Кавадрци на „К-1 трофејот на Ниш“

Кик бокс клубот Будо од Кавадарци продолжува со успесите на меѓ...

Со полумаратон, кавадаречките спортски рекреативци и официјално ја затворија годинашната сезона за трчање, начин кој го практикуваат ...

Избраниците на професорот Велков одлично влегоа во натпреварот, и во првата половина од воведното полувреме константно ја имаа предно...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)