МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

Кавадаречките ракометари нема да го бранат првото место освоено лани бидејки ке бидат во Охрид

Прилепчани ја продолжуваат ракомет...

Нов член на кавадаречкиот прволигаш може да стане левиот бек Арнад Хамзиќ

Полека но сигурно ГРК Тиквеш го создава тимот за претсто...

Турнирот ке се одржи на крајот на месец август и ке биде последна контрола пред стартот на првенството

Следниот месец, на 27 и 28 авгу...

Српскиот среден бек постигна 187 гола на вкупно 32 одиграни натпревари

Секогаш по завршувањето на сезоната во поедини спортови се пр...

За новата сезона до РФМ пристигнаа дури 19 пријави за учество во првата лига

Во новата сезона во Првата машка ракометна лига најверо...

Кавадарчани сеуште се тивки на трансфер пазарот но се очекува прво да го решат тренерското прашање

Голманот на ГРК Тиквеш Александ...

Управата на клубот ја чека работно лето за да се состави тимот за следната сезона

Екипата на ГРК Тиквеш имаше една о...

Балкански шампиони станаа и Јадранка Темелкова и Роберт Костовски од клубот Гладијатор од Неготино

Македонските кикбоксери имаа ...

Екипите на ГРК „Тиквеш 2014„ и „Вардар“ од Неготино ке играат во различни групи

Вчера во просториите на Ракометната федер...

Милан Лазов од кавадаречкиот состав доби награда за најдобар стрелец на турнирот

Ракометарите на Бисинов од Велес се нови шампион...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)