МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

IGM TRADE

Кавадарчани во овој дуел се фаворити на хартија а во Неготино Вардар ке брка прва победа против Куманово

Ракометните суперлигаши в...

Се почесто постоечките кошаркарски колективи регистрираат свои втори екипи.

Како никогаш досега годинава интересот за настап во с...

Скопски Вардар славеше во Неготино а Алкалоид во Прилеп.Тиквеш во среда му гостува на Еурофарм Пелистер 2

Изминатиов викенд старту...

ГРК ТИКВЕШ 2014 во Петок, 02.09, со почеток во 18 часот, ќе одигра пријателски натпревар со екипата на РК Олимијакос. Средствата кои ќе бидат с...

„Кавадарчанките“ - сестрите Коцеви, меѓу најдобрите на првите две средби

Буквално истите ракометарки кои лани го освоија ЕХФ-...

На фудбалското игралиште во Марена ГРК Тиквеш ги стартуваше подготовките

М.В.

111

Македонските ракометарки како домаќинки ке играат против Сенегал, Узбекистан и Иран.

Женската кадетска ракометна репрезентација ...

Доктор Бошко Илиев сам опслужува 23 општини

Во пресрет на стартот на подготовките за следната спортска сезона спортските колективи...

Српскиот интерннационаец во својата кариера има насстапувано за тимот на Охрид

Екипата на ГРК Тиквеш продолжува да го креира тимо...

По победата над Саса во Кавадарци доаѓа уште еден второлигаш

Управата на ГФК Тиквеш одлучи комплетните подготовки за претстојната...

МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)