МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(770x120)

Победена е екипата на Новаци на која Тиквеш сега и се реваншира за поразот пред две недела на наш терен

Кавадречкиот второлигаш од Кавадарци извојува многу значајна победа . Со одличната игра и борбеност на Градскиот стадион во Градскиот парк ГФК Тиквеш 1930- го победи ЗФК Новаци 2005 со 2 : 1 .Со ова стануваат реалните шански тимот да обезбеди опстанок во Втората лига.

Еве ги трите гола на средбата во Кавадарци, која се играше на 8 април на Стадионот на Градскиот парк.(ВИДЕО)