МиКомерц
МЕСТО ЗА ВАШАТА РЕКЛАМА
(470x90)

Tренерот Љупчо Димитковски-Гањо, задоволен од пласманот на втората позиција на табелата на 2 Фудбалска лига-Исток.Тој најави борба за остварување на највисок пласмин и исполнување на целта-влегување во Прва лига.Во зимскиоот период се најауваат 4-5 нови засилувања . Градот и спортот во Кавадарци заслужуваат да гледаат прволигашки фудбал.

Капитенот Ѓорѓи Мојсов е задоволен од неговата и играта на фудбалерите, од навивачите и побара поголема присутност на публиката на трибините.

Стадионот и трибините и соблекувалните бараат инвестициони вложувања.

46436771_559204747863738_4905267932419850240_n.jpg

TIKVES_1.jpg

TIKVES_3.jpg

Tабела - Втора МФЛ - Исток - ТимПозКолоПобНерПорГ.Р.Поени ФК БОРЕЦ 1919 1 14 12 1 1 21 37 ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци 2 14 8 5 1 13 29 ФК КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА 3 14 8 4 2 13 28 ФК КИТ ГО-ПЕХЧЕВО 4 14 7 5 2 11 26 ФК БРЕГАЛНИЦА 2008 5 14 7 3 4 9 24 ФК ПЛАЧКОВИЦА 6 14 4 3 7 -5 15 ГФК ВАРДАР Неготино 7 14 3 1 10 -12 10 ФК ПАРТИЗАН Обршани 8 14 3 1 10 -15 10 ФК ДЕТОНИТ ЈУНИОР 9 14 3 1 10 -16 10 ФК КАМЕНИЦА САСА 10 14 1 4 9 -19 7